Koupelna – chrám čistoty a krásy. Každá koupelna je jiná. Každá má svou osobitost, svůj potenciál. Jedno mají ale společné – intimitu a kosmetické výrobky.
Autoři performance Koupelny – Part II, Krása se dívají na předměty denní potřeby z jiného úhlu pohledu, než je ten všední, dokonce i z jiné koupelny. Vytvářejí pro diváka bizarní „vymydlený“ svět, který je v kontrastu s věcnou realitou koupelen. Do skutečných bytů, resp. jejich koupelen, totiž pozvali autoři – soubor Rybařvoucí – diváky Malé inventury na úvod projektu. Novodobé bytové divadlo nabídlo divákům prohlídku galerie reality, aniž tím omezilo jejich představivost. Koupelny jsou plné příběhů, snů, je v nich energie ranních stresů i večerních meditací.
Geneze projektu sahá do roku 2009, kdy se Koupelny začaly hrát v soukromých bytech v Čechách a ve Francii. Z postupně nabytých zkušeností vyňali autoři nejzajímavější koupelnové momenty a vznikl pokus číslo jedna – Koupelny Part I: Mýdlo. Tato část se zabývala především intimitou na jevišti a stavěla diváky, do pozice voyerů, kteří špehují dírkou v koupelnovém závěsu dívku, která si užívá svou zdánlivě nerušenou chvilku koupelnové imaginace.
Do role „špehounů” se autorům podařilo dostat diváky i ve druhé části, Part II, Krása, když po skupinkách zvali publikum přes pavlače do koupelen holešovických bytů, kde mohli pozdravit i jejich skutečné majitele.
Jevištní část projektu zahrnovala performance v sále Alfreda ve dvoře, jíž dominovala plechová vana a stůl plný mýdel. Tato divadelní „koupelna” byla oproti těm pravým holešovickým, strohá, tichá, tajemná. Vše zahalovalo intimní přítmí. Z meditačního klidu diváky vyrušila tanečnice v kostýmu vytvořeném pouze z kosmetických předmětů. Celá v bílém, minimalistickými, repetitivními pohyby předváděla detaily kapesníčko-vatové róby. Druhá performerka tento poklid rozrušovala horečnou aktivitou. Připomínala šíleného chemika, nebo kuchařku. Zaujatě a energicky laborovala s mýdlem,- strouhala, hnětla, ředila, ale přes veškerou aktivitu a námahu nic nevytvořila. Zkrátka – performerky nabízely převážně výtvarný, scénografický, zážitek plný mýdel, kapesníčků, vody, šamponů, vaty, korunovaný žlutou kachničkou. Předměty ztratily svůj „fádní” význam a nabraly nový, zábavnější, magický.
Skupina Rybařvoucí je tvůrčí tým složený ze scénografů, výtvarníků a hudebníků, a funguje od roku 2009. Hlavní důraz skupina klade na výtvarný experiment vznikající převážně kolektivním způsobem tvorby.