Jádrem představení jsou emoji, vtipní a barevní smajlíci, na které je delegováno vyjadřování pocitů v digitální komunikaci, a pochybnosti o tom, že jejich zneužívání ochuzuje a skrývá skutečné emocionální projevy.
Používáme-li v chatu rozesmátého smajlíka, smějeme se s ním? A když použijeme ten, který hojně roní slzy? Jaký obličej přitom opravdu děláme?
Skutečná otázka, která je jádrem práce, však zní: Jak můžeme obnovit své skutečné pocity?
Japonský choreograf Kendži Šinohe v inscenaci K(-A-)O zkoumá prostřednictvím těla a digitálních technologií, jak se pocity vyjadřují na symbolech klávesnice. Představení, v němž jdou slova stranou, se zabývá vysoce aktuálním tématem „povrchní komunikace“, kterou vytvářejí nové technologie a kterou používají zejména — ale nejen — mladé generace.
Kendži Šinohe je japonský choreograf a tanečník. S tancem začínal od útlého věku u své babičky. V Japonsku vystudoval filozofii tance a dějiny umění, poté získal stipendium na Folkwang Universität der Künste v německém Essenu. Po absolvování tamtéž v létě 2019 tančil pro Neuer Tanz v Düsseldorfu a jako freelancer na mnoha mezinárodních festivalech, kde získal několik ocenění. Mezi nimi: Cenu diváků na divadelním festivalu Internationales Tanz v Erfurtu, Cenu pro nejlepšího sólového debutanta na Internationales Tanzfestival Solo Duo v Kolíně nad Rýnem, Cenu pro nejlepšího sólistu a Cenu diváků na Mezinárodním tanečním festivalu SzólóDuó v Budapešti a neméně než sedm ocenění na divadelních festivalech: Reflections of Zafferana Etnea za dramaturgii, nejlepší režii a nejlepší interpretaci, Ceny tisku a kritiky a ceny spojené s fondem „Valentina Nicosia“, který založil IterCulture.