Logo
Print this page

Číslo 2: Procházet tvou zdí

Číslo 2: Procházet tvou zdí

Naše redakce je tichá. Zjevuje se na představeních jako duch v podkroví. Zaznamenává unikátní, festivalovou současnost aby zůstala uchovaná v budoucnu. Funguje jako rychlý výsadek na několika místech zaráz - operativci naberou data a zase zmizí. Žádná bariéra - sociální, jazyková pro ně není překážkou. Projdou zdí Druhé číslo už poněkud plnější než to předešlé.    

Zeď je zkrátka předsudek, dokud ho někdo nerozmlátí na padrť. Jestli to bude tanec, Tanec Praha nebo někdo jiný (třeba vy - necháme na vás). Dvojka, číslo dvě - prostě to, co obvykle, co přichází po jedničce, pokud se ignorují desetinná místa, vám nabídne trochu pestřejší mix. V tomto čísle na nás čeká několik premiér - na Taneční zóně je poprvé duchařské téma, v rámci Tance Praha zavítáme mimo Prahu. A premiéru mají na webu Taneční zóny také nové autorky, které, snad, možná na spolupráci navážou. Uvidíme v budoucnu.

Výhodou většího obsahu je menší úvodník. Takže se pusťte do čtení. Je na co koukat.

Co zde (na Taneční zóně) dále objevíte:

DVOJRECENZI BÁRY KAŠPAROVÉ NA FAUN A NOMAD (klikněte na obrázek)

ROZHOVOR BÁRY TRUKSOVÉ S VÁCLAVEM KUNEŠEM (klikněte na obrázek)

EVA ORCÍGROVÁ PÍŠE RECENZI NA UNDO, REDO AND REPEAT (klikněte na obrázek)

KATKA MÁLKOVÁ PÍŠE O (MÉM MILOVANÉM) CHYBĚNÍ Z JIHLAVSKÉHO UVEDENÍ (klikněte na obrázek)

Last modified onstředa, 25 April 2018 08:09
Martin Macháček

Editor internetové verze časopisu Taneční zóna. Absolvent Katedry divadelních studií FF MU v Brně, dlouhodobě spojený se studentskou platformou divadelní kritiky RozRazil online, exredaktor Českého rozhlasu Wave, občasný přispěvatel do Divadelních novin, časopisu A2 a nedávno i festivalových zpravodajů (např. Divadelní Flora Olomouc) či jejich příležitostný vedoucí (např. OST-RA-VAR, Setkání/Encounter Brno). Tři sezóny působil jako člen dramaturgické rady České taneční platformy. Jeho hru Storáče uvedla Stará Aréna Ostrava. Zakladatel několika divadelních skupin (PuMoWo a MeNe KeKeL), která se řídí heslem: "Divadlo, které nic nedělá, nic nepokazí." 

Template Design © Joomla Templates GavickPro. All rights reserved.