Menu

Levitace - Vzduchoprázdno. Perspektiva - Šeroslepo.

Levitace - Vzduchoprázdno. Perspektiva - Šeroslepo.

Videomappingový kolektiv Sila sveta, který jeho členové založili v Moskvě a v současnosti zakotvili v Los Angeles, připravili ojedinělý taneční shot.

Video vzniklo pro další sérii televizního pořadu Big Ballet (poprvé se objevil v únoru 2014 na BBC Chanel 4), kterou na začátku tohoto roku vysílal ruský kulturní kanál Kutlura TV. Na projektu s převrácenou perspektivou spolupracovala choreografka Anna Abalikhina, absolventka moskevského Choreografického lycea a rotterdamské Taneční akademie. 

Je to jakoby se potkal M. C. Esher s moderní technologií a výrazovým tancem.

 

 

Martin Macháček

Editor internetové verze časopisu Taneční zóna. Absolvent Katedry divadelních studií FFMU v Brně, dlouhodobě spojený se studentskou platformou divadelní kritiky RozRazil online, redaktor Českého rozhlasu Wave, dlouholetý přispěvatel do Divadelních novin a festivalových zpravodajů (např. Divadelní Flora Olomouc) či jejich příležitostný vedoucí (např. OST-RA-VAR, Setkání/Encounter Brno). Zakladatel několika divadelních skupin (PuMoWo a MeNe KeKeL), která se řídí heslem: "Divadlo, které nic nedělá, nic nepokazí."

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?