Menu

Platforma

Platforma

V předvečer 21. ročníku České taneční platformy se ve videu týdne ohlédneme za tím uplynulým. Dokumentární črta zachycující atmosféru jubilejního XX. ročníku festivalu ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA. Exkluzivní výběr české nezávislé taneční tvorby, který se v dubnu 2014 odehrál na čtyřech pražských scénách, přibližují jak fragmenty choreografií, natáčené během akce, tak rozhovory s umělci a členy odborné poroty. "V českém tanci je vášeň, což souvisí s lidmi … jde ze srdce," říká ve filmu Suzy Blok, členka mezinárodní poroty ČTP.

Krátký film Jany Návratové a Jakuba Jahna je nasáklý vibrující intenzitou setkání českých tanečních umělců s publikem a významnými zahraničními hosty. Snímek dokládá význam této události kontextu současného českého umění.

 

 

Zvukový mix a původní hudba:
Jan Šikl

Ve videu zazněla hudba z inscenací:
Flashback / Rainer Wiens
Informátoři / Marcel Bárta
La Loba / Ivan Acher
KOREKCE / Clarinet Factory

Star Track / Clarinet Factory / © Supraphon 2014
Vltava / Clarinet Factory / © Supraphon 2014

Titulky:
Barbora Tite

Scénář a rozhovory:
Jana Návratová

Kamera:
Michal Krumpár
Radim Krumpolc
Tomáš Vlček

Střih a režie:
Jakub Jahn

Pořadatel festivalu ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA:
Tanec Praha

Za podpory:
Hlavní město Praha
Ministerstvo kultury ČR
Městská část Praha 3
Česká centra
Institut umění - Divadelní ústav

KES, s.r.o.

© 2014
www.ceskatanecniplatforma.cz

Jana Návratová

Taneční publicistka. Absolvovala Katedru divadelní a filmové vědy FFUK. Od 1989 pracuje v Divadelním ústavu (dnes Institutu umění – Divadelním ústavu), kde v roce 2006 založila Taneční sekci, která se věnuje komplexní odborné podpoře tanečního umění.  V letech 1993 – 2005 vyučovala dějiny tance na Konzervatoři Duncan centre. Je editorkou a spoluautorkou odborné monografie Tanec v České republice (2010) a řady studií publikovaných v českých i zahraničních sbornících. V letech 2005 - 2013 byla šéfredaktorkou odborné revue Taneční zóna a pravidelně publikuje v českých médiích. Založila Festival tanečních filmů. Je lektorkou power jógy.

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?