Menu

Moving Prague

Moving Prague

Loni na jaře jsme na našich stránkách publikovali krátký taneční pozdrav z Paříže – Moving Paris.

Díky tomu se navázala komunikace s režisérem Jevanem Chowdhurym a hned padla otázka: „A co Praha?“. Odpověď vám předkládáme v tomto videu týdne - 58 špičkových českých tanečníků, 25 pražských lokací, nulový budget a Moving Prague je na světě! Je pátým městem – po Londýnu, Paříži, Bruselu a Jerevanu – ve filmovém tanečním portfoliu Moving Cities.

Vice na: www.moving-cities.com
Rozhovor s Jevanem Chowdhurym pořízený naší redakcí před natáčením: http://www.tanecnizona.cz/2014/index.php/rozhovory/item/366-moving-prague

Moving Prague from Jevan Chowdhury on Vimeo.

Jana Návratová

Taneční publicistka. Absolvovala Katedru divadelní a filmové vědy FFUK. Od 1989 pracuje v Divadelním ústavu (dnes Institutu umění – Divadelním ústavu), kde v roce 2006 založila Taneční sekci, která se věnuje komplexní odborné podpoře tanečního umění.  V letech 1993 – 2005 vyučovala dějiny tance na Konzervatoři Duncan centre. Je editorkou a spoluautorkou odborné monografie Tanec v České republice (2010) a řady studií publikovaných v českých i zahraničních sbornících. V letech 2005 - 2013 byla šéfredaktorkou odborné revue Taneční zóna a pravidelně publikuje v českých médiích. Založila Festival tanečních filmů. Je lektorkou power jógy.

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?