Menu
Martin Macháček

Martin Macháček

Editor internetové verze časopisu Taneční zóna. Absolvent Katedry divadelních studií FF MU v Brně, dlouhodobě spojený se studentskou platformou divadelní kritiky RozRazil online, exredaktor Českého rozhlasu Wave, občasný přispěvatel do Divadelních novin, časopisu A2 a nedávno i festivalových zpravodajů (např. Divadelní Flora Olomouc) či jejich příležitostný vedoucí (např. OST-RA-VAR, Setkání/Encounter Brno). Tři sezóny působil jako člen dramaturgické rady České taneční platformy. Jeho hru Storáče uvedla Stará Aréna Ostrava. Zakladatel několika divadelních skupin (PuMoWo a MeNe KeKeL), která se řídí heslem: "Divadlo, které nic nedělá, nic nepokazí." 

Ewan McLaren’s Energy Pathways

The seventh edition Bazaar Festival is just starting. Its theme this year, We the Landscape, marks a definitive shift towards environmental issues. I spoke to its dramaturg and “spiritual father” Ewan McLaren about the landscape of the festival today.

Cesta energiemi Ewana McLarena

Začíná sedmý ročník Bazaar festivalu. Letos se s podtitulem „Jsme krajina“ posouvá k výrazně environmentálním otázkám. Jakou krajinou je festival aktuálně jsem se ptal jeho dramaturga a „duchovního otce“ Ewana McLarena.

Macho (36) vs. TP (33): Úplně vše – Nic navíc

Tanci Praha se podařil naplnit ideál každého tzv. velkého festivalu. Přivést – nejlépe poprvé – do domácího kontextu guest star světového formátu, na níž se shoduje laická s odbornou veřejností, a kterou adorují divadelní geekové v globálním měřítku. Pro lidi, kteří se dobře (příčně) orientují v prostoru mezi divadlem, tancem a výtvarnou instalací tak „postačí“ věta: Dimitris Papaioannou byl v Praze. Konfrontovat se s jeho vizuálním jazykem naživo bych přirovnal k tichému, vpravdě obdivnému zírání na neuchopitelný, dechberoucí monument kreativity a absolutní syntetické formy.

Macho (35) vs. Tanec Praha (33) No 1: Nádhera pachu – půvab šťáv

Pop je trochu provokace a taky trochu skutečnost, s níž nikdo nepohne. Pop je. Pop přetrvává. Na pop se neumírá, a navíc na pop se umí naladit běžní intelektuálové stejně jako všichni ostatní. Pop osvobozuje. Osvobozuje jako inscenace Graces italské choreografky Silvie Gribaudi, kterou odstartoval Tanec Praha.

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?