Menu
Jakub Novák

Jakub Novák

Povoláním i odborností buněčný biolog se po studiu na Přírodovědecké fakultě UK věnoval v domácí rubrice deníku Aktuálně.cz psaní o politice, školství a v neposlední řadě také kultuře, zejména tanci, kterému se ve volném čase aktivně věnuje. Po návratu z této životní odbočky zpět k výzkumu pokračuje v psaní o tanci a - kultuře obecně - v rámci externí spolupráce s Taneční zónou a deníkem Aktuálně.cz.

Zachytit v prstech minulost

Mozaiku krátkých scén, jejichž společným pojítkem byla minulost a její vliv na přítomnost člověka představil český choreograf Karel Vaněk na konci března v holešovickém Studiu Alta. V představení trefně pojmenovaném Nostalgiáda také vedle svých vrstevníků (ve složení Monika Rebcová, Anka Sedláčková a Olaf Reinecke) sám vystoupil.

Sympozium těla

Festival Tanec Praha odstartoval na své „domácí“ scéně pohybovým recitálem švýcarské tanečnice Yasmine Hugonnet s jednoduchým a vystihujícím názvem „Le Récital des Postures“. Švýcarka v této inscenaci vsadila na maximálně minimalistický koncept, bez hudebního doprovodu a pouze s jednoduchou prací se světlem. Vše bylo soustředěno na tělo a pohyb. Inscenace se skládala z pomalu střídaných tělesných pozic, „her“, během nichž se tělo proměňovalo v širokou škálu objektů propojených pomalými a pečlivými přechody.

A pořád jen ten národ…

Heslem třetího ročníku divadelního a tanečního festivalu Bazaar byla velmi aktuální parafráze oblíbeného nacionalistického hesla VÍC NEŽ NÁROD. V tomto kontextu není potom divu, že festival slavnostně otevřela inscenace Černá zem pohltí toho, kdo odstoupí zrádně! chorvatsko-bosenského režiséra Olivere Frljiće a souboru slovinského Mladinsko Theatre. Uvedlo ho Studio Hrdinů.

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?