Menu
Markéta Faustová

Markéta Faustová

Redaktorka webu a časopisu Taneční zóna. Absolvovala divadelní vědu na Univerzitě Karlově. K tanci má blízko nejen teoreticky – intenzivně navštěvuje různé tanečník kurzy a workshopy a také působila jako manažerka s Vertedance Company. Pracuje jako PR manažerka kulturních projektů v agentuře 2media.cz. Vede hodiny flow jógy. 

  • Published in Recenze

Letná v ležérním rozpoložení

Světla okolo cirkusových chapitaux září. Návštěvníci upalují od pokladny ke stanům, stojí ve frontách, užívají si nebývale ležérní atmosféru a navzdory povinnosti nosit roušky v hojném počtu po představeních nadšeně aplaudují. Letos byla Letní Letná nějaká jiná. Provázelo jí nadšení, které přineslo uvolnění covidových zákazů. Všeho si vážíme tak nějak víc. Užíváme si, že můžeme být spolu. A tak přináším jen několik pohledů na cirkusové zážitky letošního ročníku a cítím tak jako myslím ostatní - vděčnost…

Vyhaslé vzpomínky

Balet Národního divadla a soubor Laterny Magiky představil v září novou inscenaci Bon Appétit. Stojí za ní choreograf Jan Kodet s duem Skutr a jejich tvůrčím týmem, který spolu pracoval již na mnoha úspěšných inscenacích. Patří do něj scénograf Jakub Kopecký, kostýmní výtvarnice Simona Rybáková i hudební skladatel Ivan Acher. Řečeno v terminologii gastronomie, o které měla inscenace být, jsou to tvůrci s michelinskými hvězdami. Sice se jim zadaří naše chuťové pohárky poškádlit, nakonec nám ale příliš nezúčastněně popřejí „Dobrou chuť“. 

TANEC PRAHA (PO)PANDEMICKÝ

32. ročník festivalu Tance Praha proběhl v popandemické podobě. Dlouhé přípravy narušil virus. William Forsythe a řada dalších tanečních es zůstala doma. Přesto organizátoři festival nezabalili. Jak si se situací poradili? Co se při nouzovém stavu naučili? Co chystají dál? Přinášíme bilanční rozhovor s ředitelkou Tance Praha Yvonou Kreuzmannovou. 

O ZRANĚNÉ DUŠI V (NE?)LIDSKÉM TĚLE

Račte vstoupit do světa kuriozit a zvláštností. Téměř si sáhnete na sloního muže, hadí ženu či siamská dvojčata.  Čekají vás opravdová kouzla a čáry kouzelníků. Uvidíte, co jste ještě neviděli, zpívající hlavu, oživlou pannu a jiné rarity. Peníze za vstupenku se vyplatí, z Panoptika Lenky Vágnerové budete totiž odcházet s husí kůží.

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?