Menu
Veronika Hrabalová

Veronika Hrabalová

Absolvovala divadelní vědu na Filozofické fakultě MUNI. Léta byla členkou divadla BLIC a později Kočovné filosofické divadelní společnosti. Aktivně se účastní divadelních, pohybových a tanečních festivalů (OST-RA-VAR, Teatrum Kuks, Korespondance, Tanec Praha, Bazaar aj.). Prošla seminářem bolywoodského a indického tance Venduly Uhýrkové, pohybovým seminářem Martina Packa, Taneční dílnou Michala Záhory, workshopem Moje tělo s Martinem Talagou a jeho projektem SOMA a neustále se snaží zdokonalovat na contemporary dance classes Dagmar Voudouragkaki.

Spojení těch, kteří chtějí být – spojeni.

Po všem, co jednotlivcům a kultuře jako celku letošní rok vzal (nebo dal) se k mému údivu neděje žádný boom. Kulturní instituce se nezdají být přecpané, nikde se nestojí fronty ani se nepřidávají reprízy. Všechno je vzhůru nohama a z masových událostí se stávají události intimní. Míří spíše do nitra než ven, cílí na hlubší prožitek, ne na povrchní zábavu. I když i ta je v rámci zachování rovnováhy pořád potřebná.

BuranTeatr: Můžeme být dokonalí, ale bude to pořád málo

V Brně je občas fakt hnusně. Místy je na tričko, místy sněží, a když se dívám z okna, mívám často pocit, že kultura nadobro vzala roha a už se tady snad ani nic neděje. S domněnkou, že jediné, o čem lze v Brně v souvislosti s pohybovým a tanečním divadlem psát, je balet NdB jsem se posledních pár let zcela bezostyšně vypravovala za tancem do Prahy. Zároveň mi tatáž bezostyšnost posledních pár měsíců (ne-li let) dýchá na záda a otravuje s tím, že to přece nemůžu takhle nechat. Jenomže Brno je po bližším zkoumání město, které se hýbe, tančí a tvoří mnohem víc, než se zdá. I když o tom asi nemá nikdo moc potřebu psát. Člověk je tvor omylný – a já se ráda nechávám vyvádět z omylů.

Seriál rozhovorů s brněnskými tvůrci i pedagogy vykopávám BuranTeatrem. S jeho uměleckým šéfem Jurajem Augustínem a produkční a koordinátorkou workshopů Klaudií Klembarovou jsme zjišťovali, jaké jsou možnosti i úskalí pohybového divadla a performance v Brně.

Veronika vs. coroBazaar 2020 no. 2

Žena a schopnost rozhodovat o vlastním osudu: „Prosím Tě už něco dělej. Polepši se. Inspiruj se. Tady se podívej, jak se to dělá.“

Ale jak to mám udělat už mi nikdo neřekne. 

Veronika vs. coroBazaar 2020 no. 1

„A přes tuhle aplikaci můžeme být v kontaktu se svými blízkými.“

Bazaar 2020, trochu jinak. Letos si v Altě nedám dobře vychlazeného Medvěda. Nebudu si strkat kabát pod svou židli (protože nesnáším šatny) ani si nedám na schodech Ponce cigáro. Sednu si doma v teplákách na gauč a s dvojkou v ruce budu napjatě čekat až Bazaar spustí stream.

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?