Menu

Recenze

NORMA 2019: plato(nická) i (e)normní

Kdo měl to štěstí, a zavítal na ostravský festival NORMA, který spolu po čtvrté s místní galerií PLATO pořádalo pražské Studio Hrdinů, stal se na dva dny svědkem velkolepě intimních setkání, dosáhl maximálně orgastické imploze, výbuchu niternosti.

Read more...

Z hloubky do prázdna

Performativní projekt Song Lines: Expedice 97/18 představuje výsledek dlouhodobé rešerše Tomáše Janypky. Skrze pohyb, hlas a prostor otevírá téma absence blízké osoby. I přes očividnou snahu přesáhnout k divákovi co nejblíže, zůstává v pohybu ukotvená vizualita jako nejvýraznější vyjadřovací prostředek. Publikum tedy zůstává v pozici pasivního pozorovatele.

Read more...

Cirkopolis – Bytový cirkus i zrzavý muž na podstavci

Sedmý ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu Cirkopolis pořádaným Cirqueonem – centrem pro nový cirkus a Palácem Akropolis, je za námi. Diváci mohli v sedmi festivalových dnech shlédnout představení od pěti zahraničních souborů a dvě domácí produkce. Pořadatelé navíc v doprovodném programu festivalu nabídli tři workshopy (čínské tyče, žonglování a akrobacie) vedené zahraničními hosty.

Read more...

LÁSKA NENACHÁZEJÍCÍ ÚPLNOST

Projekt LO.VE! je druhou inscenací platformy pro taneční a pohybové divadlo Motion Hub, za níž od roku 2018 stojí produkční dvojice Petr Novák a Kateřina Lukáčová. Inscenační koncept usilující o zachycení čtyř etap milostného vztahu má za cíl vytvořit komplexní divadelní útvar, jehož plný význam vyvstává teprve spojením všech jeho složek v jedno – tedy postup divadlu více než vlastní, který zůstává v LO.VE! jaksi na půli cesty.

Read more...

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?