banner1

 

Menu

Recenze

Martinsova dramatická skládačka

Český soubor ME-SA a brazilský choreograf Renan Martins je spojení, které funguje. Jejich první společná práce Let Me Die In My Footsteps byla dokonce zařazena na prestižní seznam dvaceti evropských prioritních představení sítě Aerowaves. Letos v dubnu se spojili podruhé, aby společně vytvořili REPLAY, inscenaci o očekávání a zklamání, o propasti mezi akcí a reakcí.

Read more...

Dvě distopické věže Sidi Larbiho a Damiana Jaleta

Inscenace Babel (Words), kterou připravil belgický choreograf s tanečníky z celého světa, má být synekdocha rozpadu současnosti i vyjasnění pozic lidstva takzvaně „před Bohem“. Zástupci několika etnik, možná sexuálních i jiných menšin se potkávají, aby spolu vztyčili největší pamětihodnost lidstva - Babylonskou věž. Jejich snaha naráží na obtíže, kyberrevoluci i nesnášenlivost.

Read more...

Top 3 Báry Kašparové z České taneční platformy 2017

Samotný název „Top 3“ zní možná poněkud nabubřele, ovšem za nic nevypovídajícím soudem „co je nejlepší“ se může skrývat mnohem hlubší analýza. Jde spíše o snahu pojmenovat a uchopit inspirativní tvary oscilující na pomezích tanec – pohyb - divadlo - performance. ČTP 2017 byla doslova koncentrátem rozličných forem české taneční scény a top tři odstavce postihují (z perspektivy tanečního a fyzického divadla) ty nejméně uchopitelné.

Read more...

Cube - junior Laterny Magiky

Inscenace Kouzelný cirkus Evalda Schorma, profilové dílo Laterny Magiky, slavila na přelomu roku 2016 a 2017 čtyřicáté narozeniny. V jedenadvacátém století jako by však pro Laternu Magiku, jako tvůrčí princip, nebyli tvůrci. Vzniklo jen několik málo děl, které se (některé vzdáleně) k odkazu Josefa Svobody přihlásily. Mezi nimi byla například inscenace Antikódy z roku 2013 v režii Braňo Mazúcha a choreografii Věry Ondrašíkové. Právě tady stejně tak jako v Kouzelném cirkusu tančili Štěpán Pechar i David Stránský, kteří spolu s vedoucím uměleckého souboru Laterny Magiky Pavlem Knollem stojí za novým projektem CUBE.

Read more...

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?