banner1

Menu

Recenze

Top 3 Báry Kašparové z České taneční platformy 2017

Samotný název „Top 3“ zní možná poněkud nabubřele, ovšem za nic nevypovídajícím soudem „co je nejlepší“ se může skrývat mnohem hlubší analýza. Jde spíše o snahu pojmenovat a uchopit inspirativní tvary oscilující na pomezích tanec – pohyb - divadlo - performance. ČTP 2017 byla doslova koncentrátem rozličných forem české taneční scény a top tři odstavce postihují (z perspektivy tanečního a fyzického divadla) ty nejméně uchopitelné.

Read more...

Cube - junior Laterny Magiky

Inscenace Kouzelný cirkus Evalda Schorma, profilové dílo Laterny Magiky, slavila na přelomu roku 2016 a 2017 čtyřicáté narozeniny. V jedenadvacátém století jako by však pro Laternu Magiku, jako tvůrčí princip, nebyli tvůrci. Vzniklo jen několik málo děl, které se (některé vzdáleně) k odkazu Josefa Svobody přihlásily. Mezi nimi byla například inscenace Antikódy z roku 2013 v režii Braňo Mazúcha a choreografii Věry Ondrašíkové. Právě tady stejně tak jako v Kouzelném cirkusu tančili Štěpán Pechar i David Stránský, kteří spolu s vedoucím uměleckého souboru Laterny Magiky Pavlem Knollem stojí za novým projektem CUBE.

Read more...

(Ne)snesitelně dlouhá pomsta

Skupina Handa Gote svého diváka ráda znejisťuje a provokuje. Každým dalším projektem potvrzuje a zároveň vyvrací  dosavadní scénické postupy a v nové inscenaci s úderným názvem Die Rache, která měla premiéru v holešovickém Studiu Alta, napíná strunu divácké pozornosti až na samotnou mez snesitelnosti.

Read more...

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?