Menu

Vyšla Taneční zóna 1/2019

Vyšla Taneční zóna 1/2019
foto: Vojtěch Brtnický

TANEČNÍ ZÓNA 1/2019 JE TADY! 

V tradičním formátu Brány vnímání se věnujeme pantomimě, jejím představitelům. S nejznámějším současným českým představitelem moderní pantomimy Radimem Vizvárym mluvila Jana Soprová, jeho inscenaci Sólo aneb Příběh pantomimy analyzuje prof. Ctibor Turba. Jana Soprová připravila i obsáhlý životopisný rozhovor s nejvýznamnějším slovenským mimem minulého století, loni osmdesátiletým Milanem Sládkem.

Nina Vangeli píše o České taneční platformě. Text o vítězném pohybovém eseji PLI píše a rozhovor s jeho autorem, performerem Viktorem Černickým připravil editor webových stránek Taneční zóny Martin Macháček.

Pokračujeme také v loni započatém mapování regionálních českých baletních scén. Po Ostravě, Brnu a Plzni se tentokrát věnujeme Českým Budějovicím.

A začínáme nový celoroční seriál zabývající se divadelní antropologií. Po dvouletém mapování cest tance z Afriky přes Severní a Jižní Ameriku, Blízkou Asii a Dálný Východ až do Evropy Stanislava Slavického se tento rok zaměříme na antropologické příběhy dvacátého století, jež inicioval tvůrce krutého divadla Antonin Artaud a jež sepsal Polák Leszek Kolankiewicz, průkopník divadelní antropologie a tvůrce varšavské školy antropologie podívaných, ředitel Varšavské university (2002-2012) a Centre de civilisation polonaise na Sorbonně (2012-2016). Seriál speciálně pro Taneční zónu připravila vysokoškolská pedagožka, teoretička a kritička Jana Pilátová.

LÍBÍ SE VÁM A ZAJÍMÁ VÁS TANEČNÍ ZÓNA? PŘEDPLATNÉ NEPOČKÁ! REVUE TANEČNÍ ZÓNA SI MŮŽETE PŘEDPLATIT !!! ZDE !!!

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?