Menu

FESTIVAL MALÁ INVENTURA OSLAVÍ NOVÉ DIVADLO UŽ PO ŠESTNÁCTÉ

foto: archiv festivalu Malá inventura
foto: archiv festivalu Malá inventura

Poslední únorový týden, od 21. – 28. února 2018, čeká Prahu osmidenní mezinárodní festival nového divadla Malá inventura. Již 16. ročník nabídne více jak 20 divadelních projektů, bohatý doprovodný program, networkingová setkání, diskusní večery a v neposlední řadě i pětidílný autorský projekt Horizont 8, reagující na historické události z let končících osmičkou.

Festival bude zahájen slavnostní předáváním cen Česká divadelní DNA. V pořadí již čtvrté udílení cen probíhá každé dva roky a je výrazem úcty za mimořádný přínos v oblasti nového divadla. Slavnostní večer se uskuteční 21. 2. od 20.00 v La Fabrice. (Nominace v jednotlivých kategoriích naleznete v příloze této tiskové zprávy.)

I letošní festivalový ročník bude rozeset do několika míst po Praze, celkem dvanácti scén pro současné divadlo, mezi něž patří například holešovické Studio Hrdinů, DOX či Alfred ve dvoře, ale i MeetFactory nebo Werichova vila. Středobodem dění bude opět Studio Alta - festivalové centrum, v němž proběhne většina networkingových setkání, kterých se zúčastní na 100 akreditovaných zahraničních i tuzemských hostů.

Opět mě překvapil nebývalý zájem o nové divadlo zejména z řad zahraničních hostů. Týden v Praze na 12 scénách...tomu se prostě nedá odolat.  Navíc je tu hned několik festivalových novinek – autorský projekt Jiřího Honzírka Horizont 8 a nebo mimořádné setkání s městskou berlínskou platformou PAP s cílem propojit se s tou pražskou. Letošní program rezonuje ve všech programových kategoriích, mezi kterými jsou i nominace na ceny Česká divadelní DNA. Kuře má letos opravdu výjimečnou snášku!", uvedla ředitelka festivalu Adriana Světlíková.

Smyslem festivalu je představit co nejširší škálu podob nového divadla, projekty, které vznikly v průběhu roku 2017. Festival se neomezuje pouze na území hlavního města, na podzim na přehlídku navazuje Malá inventura v Jičíně, Českých Budějovicích, Opavě a Jihlavě.

Domovskými scénami 16. ročníku festivalu Malá inventura jsou Studio ALTA, Divadlo Archa, PONEC – divadlo pro tanec, MeetFactory, Alfred ve dvoře, Studio Hrdinů, Venuše ve Švehlovce, Centrum současného umění DOX, La Fabrika, Národní galerie v Praze - Veletržní palác, festival dále spolupracuje s Werichovou vilou a kulturním centrem Letohradská 10. Podrobný program festivalu naleznete na stránkách: www.malainventura.cz

Hlavním pořadatelem festivalu je kulturní neziskovka Nová síť, která v roce 2018 slaví 15 let své činnosti. Kontinuálně poskytuje bezplatné konzultace, poradenství v oblasti problematiky neziskových organizací a mediátorství, věnuje se monitoringu a ožívání lokální kultury, podporuje umělecké rezidence. Spravuje a koordinuje stejnojmenný kulturní network, je v úzkém kontaktu s organizacemi kulturního zaměření v ČR i v zahraničí a podporuje strategii síťování, cirkulace a sdílení. Od roku 2016 rozvíjí program systematického praktického vzdělávání v oblasti technických dovedností Art Gate.

Více informací na www.novasit.cz


Pro více informací, prosím, kontaktujte: Michaela Dostálová
tel.: 774 555 570 | email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Festival Malá inventura 2018 děkuje všem partnerům, kteří letošní ročník podpořili. Jmenovitě:
Ministerstvo kultury ČR, Magistrát hl. města Praha, Státní fond kultury ČR, Česká centra, MČ Praha 7, Hotel Extol Inn, Metamorphosis, Ebel Coffee, Vision factory, Logicworks a domovské scény.
Mediální partneři: Radio 1, Radio Wave, Divadelní noviny, EuroAWK, Taneční zóna, Taneční aktuality, Svět a divadlo, i-divadlo.cz, informuji.cz, GoOut.

Label: EFFE - Europe for Festivals, Festivals for Europe.
Spolupořadatelem tiskové konference jsou Česká centra.

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?