Menu

Vyšla Taneční zóna č. 3/17

Vyšla Taneční zóna č. 3/17
foto: Vojtěch Brtnický

Vychází Taneční zóna 3/2017. Hlavní tématem je "nekonečné umění" neboli "long art" a letní produkce tohoto směru, performance Momentum, v níž vždy déle než jeden den ve veřejném prostoru centra Prahy bez přestávky vystupovaly performerky Miřenka Čechová a Sabine Seume, resp. (ve druhém uvedení) ještě Markéta Vacovská. Nabízely vhled do svého světa, svého bytí. Diváci přicházeli a odcházeli, procházeli kolem, spěchali z práce či do práce, posedávali, dění si fotografovali. Performerky zkoumaly čas a jeho plynutí, prověřovaly sebe samé i diváky. Překračovaly hranice „obyčejného“ a vydávaly se do světů nepoznaných, neprobádaných. Této produkci a jejím ohlasům, zápiskům samotných aktérek a úvahám nad smyslem těchto produkcí věnujeme podstatnou část čísla včetně exklusivní fotodokumentace celého dění.

V čísle se ale vracíme i k dalším letním akcím a festivalům (Cirk-Uff, Za dvěřmi, Nultý bod, Letní Letná, Edinburgh Fringe), jež jsou svého druhu také nekonečným uměním. A nezapomínáme ani na zahraniční, historické a antropologické kontexty. Dělo a děje se toho nyní hodně. Ve společnosti, v politice, v umění. Celý podzim jako by byl velkým antickým dramatem. Vše to sledujeme a zaznamenáváme. Nejen v této - tištěné - Taneční zóně, ale i v její internetové podobě.

Je tu Taneční zóna 3/2017. Doufáme, že vás zaujme. A pracujeme už na dalším čísle, které vyjde před Vánoci. Máme připraveno spoustu materiálu a doufáme, že tímto a příštími čísly vám opět otevřeme nové světy, odkryjeme nové i zasuté vrstvy umění i vás samých, budeme inspirovat k přemýšlení a vést diskusím. Že spolu s vámi budeme stále tančit, abychom žili, protože tu jsme, abychom tančili.

Vladimír Hulec

Šéfredaktor Taneční zóny.

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?