Menu

Úspěšná taneční Konzervatoř Duncan centre je tu už čtvrt století

Úspěšná taneční Konzervatoř Duncan centre je tu už čtvrt století

Objeví-li se v průběhu sezóny v Praze originální dílo mladého a začínající choreografa v oblasti současného tance, o kterém se mluví, půjde se vší pravděpodobností o absolventa taneční Konzervatoře Duncan centre. Tato úspěšná škola, dítě porevoluční doby, slaví právě teď své 25. narozeniny a zároveň sto čtyřicet let od narození velké americké taneční reformátorky Isadory Duncan. 

V rámci programu oslav nabízí počínaje úterým 27.6. pražské veřejnosti představení a koncerty, setkání, taneční dílny v krásném prostředí svého sídla v Braníku (Branická 41, Praha 4), jakož i tanec v ulicích Prahy.

Hlavní program v branickém sídle nabízí: 27.6. v 19:00 choreografie nedávných absolventů (Petra Nedbala, Anny Benhákové, Lenky K.Bartůňkové, Petry Hauerové, Kristýny Šajtošové a Romana Zotova) a ambientní hudbu Jaroslava Kořána a Pavla Macáka. V případě díla jedné z prvních absolventek Petry Hauerové Jak ke mně přichází na hudbu Petra Ebena se jedná o obnovenou premiéru po téměř dvaceti letech. Naopak nedávná absolventka Kristýna Šajtošová představí premiéru ženského tria Jako panny. - 28.6. ve 20:00 bude uvedeno taneční zpracování Ze života hmyzu Heleny Ratajové-Šťávové, následované koncertem DS3F - flamenco fusión. - Večer 29.6. od 19:00 je věnován improvizaci, na kterou konzervatoř klade – ve stopách Isadory - velký důraz. Tématem bude rituální letní očista ducha a těla tancem.

V doprovodném programu proběhne 7.6. v 18:00 vernisáž kolektivní výstavy Cesty tance, na které zahraje Milli Janatková a vystoupí Dagmar Chaloupková. Výstava, která potrvá do 31.8. zahrnuje dílo v podobě taneční fotografie, tematické malby studentů a ukázku autorských textů - Již 8.6. (19:45 site-specific taneční procházka Karlínem a Žižkovem) a 9.6. 10:00-14:00 vyjdou studenti Duncan Centre se svou tvorbou do pražských ulic (Anděl, Palackého náměstí, nám.Václava Havla, Jungmannovo nám., nám.Republiky a Florenc).

Konzervatoř dále nabízí taneční dílny 27.+28.6. 9:00-12:15 s lektory Lenkou K.Bartůňkovou, Bárou Látalovou, EKS comp. a Kristýnou Šajtošovou za doprovodu živé hudby. Koná se v DDM Spectrum, Karlínské nám. Kapacita: 25osob, rezervace do 26.6. na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., Vstup je zdarma.

O všechny informace, podrobný program a o fotografie v tiskové kvalitě pište na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo telefonicky: 777245387. Zde lze učinit i rezervaci místa na představení. Vstupné je dobrovolné.

 

Mohlo by vás zajímat:
Konzervatoř Duncan centre (zal.1992)

Výukový program konzervatoře je sestaven tak, tak, aby její absolventi byli připraveni uplatnit se jako profesionálové v oblasti tance, a to ve všech směrech, které současný tanec nabízí. Absolventi mohou působit dle svého zaměření jako výkonní taneční umělci, choreografové, taneční pedagogové, i jako arteterapeuti.

Vize školy
Škola by měla být otevřenou platformou setkávání, diskusí a tvorby mezi studenty školy, jejími absolventy, umělci ze všech oborů, zahraničními studenty, tvůrci a pedagogy. Umožnit tak, již během studia, nenásilné propojení studentského a profesního života. Dlouhodobou spolupráci, výměnu zkušeností a konfrontaci s ostatními uměleckými institucemi v ČR a v zahraničí je považována za základ zdravé a moderní školy. Studenti jsou vedeni k otevřenosti, schopnosti navazovat kontakty a komunikaci s ostatními. Jedině porovnáváním svých znalostí s druhými získají svůj vlastní, objektivní a nezávislý názor.

Eva Blažíčková, pokračovatelka Jarmily Jeřábkové, založila Duncan Centre v roce 1992 a vedla do roku 2009. Jediná škola pro současnou taneční tvorbu byla zařazena do sítě státních škol Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR jako šestiletá konzervatoř pro současný tanec. Od roku 2001 je zřizována Hlavním městem Praha. V letech 2009-2013 byl ředitelem konzervatoře její absolvent – Michal Záhora. Od září 2013 konzervatoř zastupovala Lenka Flory, od listopadu 2014 Zuzana Sýkorová. Od 1.8.2015 převzala vedení a řízení
PhDr. Romana Lisnerová.


25 let Duncan Centre
Produkce: Radka Michelová
Program a koordinace: Honza Malík
Programová dramaturgie: Dagmar Chaloupková, Zuzana Sýkorová

informace: www.duncancentre.cz; Tel.: +420 270 006 700, +420 777 245 387
Doprava: tram 2, 3, 17, 21 (zastávka ´Přístaviště´)
Za podpory: Magistrát hl.m.Prahy, Nadace Život umělce, Taneční Zóna, Taneční aktuality, Periferie Café

Hlavní program
27.6. 19:00 OTEVŘENÁ ŠKOLA-SLAVNOSTNÍ ZAHÁJENÍ; ambient hudba a KONCERT: Jaroslav Kořán, Pavel Macák; PŘEDSTAVENÍ: Petr Nedbal, Anna Benháková, Lenka K.Bartůňková, Petra Hauerová, Roman Zotov, Kristýna Šajtošová/Inga Mikshina/Karolína Ondrejková

28.6. 17:00 neformální SETKÁNÍ ABSOLVENTŮ konzervatoře; 20:00 PŘEDSTAVENÍ Ze života hmyzu (Helena Ratajová-Šťávová); KONCERT DS3F - flamenco fusión

29.6. 19:00 IMPROVIZACE - léto - očista ducha aneb tanec a hudba všem

Doprovodný program
8.6.-31.8. kolektivní VÝSTAVA Cesty tance, Periferie Café

27.+28.6. 9:00-12:15 TANEČNÍ DÍLNY, DDM Spectrum, Karlínské nám.; lektoři: Lenka K.Bartůňková, Bára Látalová, EKS comp., Kristýna Šajtošová + živá hudba; Kapacita: 25osob, REZERVACE do 26.6. na mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

1.-6.7. 9:00-16:00 Objevujeme tancem aneb LETNÍ ŠKOLA
lektoři: Eliška Benešová, Dagmar Chaloupková, Honza Malík, Zuzana Sýkorová, Kristýna Šajtošová

ZMĚNA PROGRAMU VYHRAZENA

Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?