Menu

Krevety á la Indigo v Paláci Akropolis

Krevety á la Indigo v Paláci Akropolis

V březnu opět začnou tančit krevety. V neděli 16.0320:00 se v Paláci Akropolis objeví taneční multižánrové představení Krevety á la Indigo. Se zpěvem Cécile da Costa a krásnou tango hudbou doplněnou beaty Dj Matouše Hekely.

Naším hlavním tématem, které se prolíná celým představením, je svoboda, jak už tématická, tak i svoboda performera/umělce na scéně. Svoboda, která je spojená s neusměrňovanou fantazií, s odvahou a se samotným šílenstvím. To, co se může zdát jedněm šílené, může pro druhé být vyjádřením bytostné svobody, radosti z existence. Mě osobně pak v odkazu k surrealismu zajímá prostupnost světů, náhled do pod povrchem skrytých existencí. Paradoxně tvar, který vzniká, není zatížen pohledem do prostorů temného nevědomí, nýbrž naopak, je to esence světla, radosti z bytí, humoru a šílenství, jež se zrodily v procesu zkoušení.“, říká Miřenka Čechová, režisérka představení.

Členové i samotná skupina Spitfire Company procházejí výjimečným obdobím. Miřenka Čechová obdržela jednu z nejdůležitějších amerických uměleckých cen, Best of dance 2012, zveřejňovanou deníkem Washington Post. Markéta Vacovská získala nominaci na Cenu Thálie, Cenu Divadelních novin za choreografii i cenu Tanečnice roku na Taneční platformě. Spitfire dále zazářili na posledním ročníku festivalu Fringe Edinburgh, kde obdrželi Herald Angel Award a nominaci na Total Theatre Award.

Dnešní generace zabývající se fyzickým, tanečním divadlem začíná být ve svém výrazu sebevědomá a díky tomu i dostatečně vyhraněná k předkládání ucelených estetických tvarů a provokativních myšlenek. Všem nám pomáhá konfrontace s evropskou špičkou. Jsem rád, že Spitfire Company v období 2013/14 uvidí diváci v Jihoafrické republice, Anglii, Koreji, Číne, Itálii, Řecku, Španělsku a v dalších zemích.

Spitfire Company - Krevety á la Indigo / Prawns á la Indigo od Spitfire Company na Vimeo.

Skupina Spitfire Company, v mých očích bezkonkurenční divadlo roku, uvedla Krevety à la Indigo, surrealismem inspirovanou inscenaci. Její podoba je dána magicko-realistickým přístupem režisérky Miřenky Čechové. (Nina Vangeli, Divadelní noviny)
Být krevetou musí být strašné. A být ženou ještě horší. (…) Celé to má, jak je u Spitfirů dobrým zvykem, docela silný erotický náboj, a zároveň je to, jak je u Spitfirů rovněž dobrým zvykem, docela drsně shazované a ironizované. (Vladimír Mikulka, NaDivadlo)
Tématika: Láska, chtíč, utrpení, ponížení, pochroumaná sebeúcta, znovunabytá hrdost, ale hlavně svoboda a KREVETY. Tito drobní korýši se zjevovali v náznacích všude – v pohybových sekvencích, v mluveném slovu i jako ozdoba klobouku zpěvačky, která byla slavnostně přinesena na podnosu, aby byla následně naštěstí neúspěšně naservírována. (Daniela Zilvarová, Taneční aktuality)
Login to post comments

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?