banner1

Menu

Aktuality

Brazilský choreograf uvádí světovou premiéru inscenace REPLAY!

PONEC – divadlo pro tanec uvádí 18. a 19 . dubna v 20:00 hod. světovou premiéru společného projektu tanečního souboru ME-SA a brazilského choreografa Renana Martinse REPLAY, který boří latinskoamerická taneční klišé. Po deseti letech strávených v Evropě se Renan Martins ohlíží zpět, reviduje svou tvorbu a za pomoci vášnivých, pestrobarevných a přehnaně dramatických útržků vytváří představení, v němž se celkový význam vyjeví až jako podivuhodná skládačka nejrůznějších významotvorných akcí.

Read more...

23. ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA již zná své vítěze!

Praha – 23. ročník festivalu ČESKÁ TANEČNÍ PLATFORMA už zná své vítěze. Mezinárodní porota debatovala o cenách Tanečník roku a Taneční inscenace roku, k tomu byl oceněn světelný design, hlasovali také diváci a již podruhé byl vyhlášen Taneční manažer roku. Nejlepší taneční inscenací roku 2016 se stalo představení Švihla Terezy Hradilkové.

Read more...

Na Mezinárodní den tance si může zatančit každý!

Blíží se 29. duben a s ním i Mezinárodní den tance a jeho oslavy. Zdá se logické, že nejlepší způsob pro oslavu je tanec, a aby se ho mohl účastnit každý, ať už profesionální tanečník, amatér, nebo i ten, kdo se rozhodne s tancem začít právě v sobotu 29. dubna, oslovil koordinátor oslav, profesní taneční organizace Vize tance, choreografa a pedagoga Jana Kodeta.

Read more...

Dance transit. Praha.Dresden.Leipizig

Ve dnech 10.–12. dubna se v Praze uskuteční festival Dance transit. Praha.Dresden.Leipzig, který je platformou pro podporu kreativní spolupráce v oblasti současného tance, mezi třemi městy – Prahou, Drážďany a Lipskem. Jeho pražská část nabídne ukázku české a německé taneční tvorby a také první české uvedení populárního konceptu, battlu tanečních stylů, „Floor on Fire - Battle of Styles”, ve kterém se na jevišti potkají nejen různé taneční styly (současný tanec, balet, break dance, folklor), ale rovněž taneční osobnosti z Čech i Německa. Součástí festivalu budou také představení v divadle PONEC, site-specific na Vítkově a zajímavý doprovodný program zaměřený na česko-německou taneční scénu. 

Read more...

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?