Proti zdi

Menu

Aktuality

Wim Vandekeybus a Ultima Vez: Go Figure Out Yourself

Krátce po své premiéře v Bruselu uvede Divadlo Archa nové představení Wima Vandekeybuse a jeho souboru Ultima Vez. Choreografie Go Figure Out Yourself (Přijďte si na to sami) je setkání s diváky v prázdném prostoru. Pět performerů tančí přímo mezi diváky, kteří se stávají součástí kolektivního happeningu. Go Figure Out Yourself zkoumá hranice mezi diváky a performery, dynamiku skupiny a jedince.

Read more...

Tancuj, tancuj!

Měsíc duben opět přináší i Mezinárodní den tance, který se slaví po celém světě a tradičně i na mnoha místech v České republice. Už teď jsou jasné dvě věci. Zaprvé, že 29. duben bude den, kdy se bude tančit všude a zadruhé, že to bude fenomenální.

Read more...

Tři balety na úchvatnou hudbu Leonarda Bernsteina připomenou 100 let od géniova narození

Abyste dokázali něco úžasného, potřebujete dvě věci: plán a nedostatek času,“ prohlásil legendární skladatel Leonard Bernstein, autor muzikálu West Side Story. Královská opera v Londýně se jeho výrokem inspirovala a v rekordně krátkém čase připravila unikátní baletní program, kterým připomene 100 let od narození tohoto velkého skladatele. Komponovanému baletnímu programu na Bernsteinovu hudbu vévodí hned dvě světové premiéry – jedna s názvem Yugen od stálého choreografa souboru Waynea McGregora a druhá pojmenovaná Corybantic Games od hostujícího choreografa Christophera Wheeldona. Jádro komponovaného večera pak tvoří první obnovená inscenace Věk úzkosti choreografa Liama Scarletta, kterou vytvořil v roce 2014 na hloubavou hudbu Bernsteinovy Druhé symfonie. Oslavné představení přijde v přímém přenosu z Londýna i do českých kin, a to v úterý 27. března.

Read more...

24. Česká taneční platforma odtajňuje svůj program!

Letošní Česká taneční platforma se uskuteční 4. – 7. dubna 2018 v Praze a nabídne výběr toho nejzajímavějšího, co vzniklo za poslední dvě sezony na české taneční a pohybové scéně. Přímo na platformu naváže 8. dubna EDN (European Dancehouse Network) Atelier, který se bude věnovat stavu současného tance v zemích střední a východní Evropy. 

Read more...

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?