banner1

 

Menu

Aktuality

Tancem proti předsudkům! Hvězdou festivalu TANEC PRAHA je Sidi Larbi Cherkaoui

28. května začne již 29. ročník mezinárodního festivalu TANEC PRAHA a přiveze do Prahy a dalších 18 měst a obcí ČR to nejlepší ze světového, ale i českého tance. Diváci se mohou těšit na umělce z Evropy, Asie, Afriky i Latinské Ameriky. Festival se bude konat až do 28. června. I letos mohou návštěvníci zhlédnout mimořádná taneční představení, která reflektují svět kolem nás. Renomovaný vlámský choreograf Sidi Larbi Cherkaoui se k nám vrací po 6 letech. Jeho Fractus V je silným apelem na zachování svobody individuality ve světě propagandy. Palčivým otázkám, které rezonují napříč kontinenty, se však věnují i další tvůrci představení. Více na www.tanecpraha.cz

Read more...

Tetování, drogy a baletní špičky. Příběh rebela Sergeje Polunina

Sergeje Polunina zná doslova celý svět. Tanečníka, o kterém se mluví jako o ‚Jamesi Deanovi baletu‘ nebo novém Baryšnikovi, neproslavily jen jeho božské skoky, ale i kontroverzní život, který vedl v zákulisí světových jevišť a který svého času plnil média. Životními i profesními zvraty baletního rebela, který se v 19 letech stal nejmladším sólistou Královského baletu v Londýně, provází dokumentární film Dancer, který na začátku června na jediný týden vstoupí do českých kin. Jedinečnou šanci dostat se Poluninovi pod kůži tak dostanou všichni čeští diváci, kterým utekla šance vidět film v rámci speciálního večera v pondělí 1. května v Národním divadle, kde ho představil beznadějně vyprodanému hledišti samotný Polunin.

Read more...

Festival tanečních filmů přivítá Tomera Heymanna

Hlavním hostem Festivalu tanečních filmů bude izraelský režisér Tomer Heymann, který uvede českou premiéru svého slavného dokumentárního snímku Mr. GAGA. Strhující portrét choreografa Ohada Naharina, uměleckého šéfa souboru Batsheva Dance Company, slavnostně festival zahájí ve čtvrtek ve 20:00 v kině Světozor. Heymann bude po projekci diskutovat s premiérovým publikem a druhý den povede na FAMU pro studenty i filmové zájemce z řad veřejnosti otevřený workshop. Vstup na toto mimořádné setkání s hvězdou současné světové dokumentární tvorby je zdarma.

Read more...

Divadelní Flora začíná už za týden!

Šest respektovaných choreografů, pět národností, deset představení – Brazilci Fernando Belfiore a Guilherme Miotto, Polka Ola Maciejewska, Japonka Jija Sohn, Chilan Rodrigo Sobarzo a Izraelka Keren Levi – to vše zahrnuje sekce Pestré Nizozemsko, kterou uvidí diváci na Divadelní Floře od 12. do 21. května.

Read more...

Prodej & Předplatné

Log In or Sign Up

Log in with Facebook

Zapomenuté heslo? / Zapomenuté jméno?